C322C362G3G5TA
Description
CAP CER 3600PF 25V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C322C362G3G5TA PDF
Part Status:Active
Capacitance:3600 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)