CL10C221KD8NNNC
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0603
DataSheet
CL10C221KD8NNNC PDF
Type Description
Series:CL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)