1812CA562JAT1A
Description
CAP CER 5600PF 630V C0G/NP0 1812
DataSheet
1812CA562JAT1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)