
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR03 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR03BX473AMZSAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 30PF 500V 1111
CAP CER 82PF 100V NP0 0805
CAP CER 47PF 100V BP 0805
RESISTOR THICK FILM 1206
CAP CER 120PF 50V NP0 0805
CAP CER 0.047UF 50V 20% BX 1808
MICRO 21C S 18" YEL JACKS NI