2AX152K4
Manufacturer
Semtech
VIGOR # :
Description
CAP CER 1500PF 4KV X7R NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2AX152K4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.272" L x 0.252" W (6.90mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.252" (6.40mm)