TP050F223Z-A-B
Description
CAP CER 0.022UF 25V Y5V AXIAL
DataSheet
TP050F223Z-A-B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)