AB2500B529
Description
2500 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB2500B529 PDF
Part Status:Active
Frequency:2.5GHz Center
Bandwidth:5MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:7.870" L x 4.050" W (199.90mm x 102.87mm)
Height (Max):1.530" (38.86mm)