AE1250B9971
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
1250 MHZ LC BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE1250B9971 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:1.25GHz Center
Bandwidth:500MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:1.750" L x 0.500" W (44.45mm x 12.70mm)
Height (Max):0.400" (10.16mm)