AB838B904
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
838 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AB838B904 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:838MHz Center
Bandwidth:67MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:6.969" L x 3.583" W (177.00mm x 91.00mm)
Height (Max):1.969" (50.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TTF2250-5-5EE
TTF2250-5-5EE
TUNABLE BANDPASS FILTER - 1500 M
RLP-470+
RLP-470+
LUMPED LC LOW PASS FILTER, DC -
SCLF-4.7+
SCLF-4.7+
CBL ASSEMBLY 4POS F TO WIRE 3M
AB838B904
AB838B904
838 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
UTP6ASD14BU-Q
UTP6ASD14BU-Q
COPPER PATCH CORD, CAT 6A (SD),