S469AM-915
Description
RF ANT 915MHZ WHIP STR SMA MALE
DataSheet
S469AM-915 PDF
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2.5
Return Loss:-
Gain:5dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):19.803" (503.00mm)