ECHO35/0.1M/IPEX/S/S/17
Manufacturer
Siretta
VIGOR # :
Description
2G/3G/4G EMBEDDED SMALL PCB ANTE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ECHO35/0.1M/IPEX/S/S/17 PDF
Type Description
Series:ECHO 35
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):825MHz, 2.2GHz
Frequency Range:690MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.020" (0.50mm)