
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM05S |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Linear Regulator Replacement |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 15V |
| Voltage - Input (Max): | 32V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 6 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Efficiency: | 97% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 3-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.45" L x 0.30" W x 0.40" H (11.5mm x 7.6mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 |
Current price of PM05S120A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 9V 2W
DC DC CONVERTER 24V 6W
DC DC CONVERTER 5V 1W
FIXED IND 390NH 100MA 350 MOHM
DC DC CONVERTER 12V 6W
PATCHCORD B10GX CMR ORA 20FT
THERMOELECT