BLED12W-024-C0500
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED POWER SUPPLY
Catalog
LED Drivers
DataSheet
BLED12W-024-C0500 PDF
Type Description
Series:BLED-12W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:15 ~ 24V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):12 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP64
Operating Temperature:-
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.00" L x 1.23" W x 0.98" H (76.2mm x 31.2mm x 24.9mm)