BLED25W-012-C2100
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED POWER SUPPLY
Catalog
LED Drivers
DataSheet
BLED25W-012-C2100 PDF
Type Description
Series:BLED-25W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:7 ~ 12V
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP64
Operating Temperature:-
Efficiency:83%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.44" L x 1.44" W x 0.94" H (87.4mm x 36.6mm x 23.9mm)