LEG100W-143-C0700-D
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED POWER SUPPLY
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LEG100W-143-C0700-D PDF
Type Description
Series:LEG-100W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:48 ~ 143V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.30" L x 1.80" W x 1.32" H (210.8mm x 45.7mm x 33.5mm)