LED20W-17-C1200-TE
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-16V 1.2A
DataSheet
LED20W-17-C1200-TE PDF
Type Description
Series:LED-20W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:8 ~ 16V
Current - Output (Max):1.2A
Power (Watts):20 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:ELV
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-
Efficiency:84%