C15A1P-489
Manufacturer
American Electrical, Inc.
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
C15A1P-489 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:240 V