SMP33A-M3/84A
Description
TVS DIODE 33V 53.3V DO220AA
DataSheet
SMP33A-M3/84A PDF
Type Description
Series:TransZorb®, eSMP®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.5A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)