
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 51V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 56.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 82.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 18.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 596 |
Current price of MSMCJ51AE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 3.3V 9V 8SO
TVS DIODE 28V 45.4V DO214AA
TVS DIODE 30.8V 49.9V TO277A
CAP CER 390PF 50V NP0 2220
TVS DIODE 51V 82.4V DO214AB
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
XTAL OSC XO 106.2500MHZ CMOS SMD