SMAJ100CA R3G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 100V 162V DO214AC
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SMAJ100CA R3G PDF
Type Description
Series:SMAJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):100V
Voltage - Breakdown (Min):111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.9A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)