
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BTH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 11mm |
| Height Above Board: | 0.404" (10.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BTH-030-03-L-D-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
QRF8-018-05.0-S-D-DP-A-GP-K-TR
.8MM Q RATE SOCKET WITH EDGE RAT
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVPECL
THERM NTC 2.252KOHM 3984K BEAD
SENSOR PROX INDUCTIVE 16MM CYL
CONN HDR 60POS SMD GOLD