2012-1X03G00S-2.5-7.4-L
Manufacturer
Oupiin
VIGOR # :
Description
PIN HEADER, SINGLE ROW, 3 PIN, S
Catalog
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
DataSheet
2012-1X03G00S-2.5-7.4-L PDF
Type Description
Series:2012
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:3
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:-
Length - Post (Mating):0.291" (7.400mm)
Length - Stack Height:-
Length - Tail:0.098" (2.500mm)