
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 342 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.835" (21.200mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.125" (3.180mm) |
| Length - Stack Height: | 0.585" (14.859mm) |
| Length - Tail: | 0.125" (3.180mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 200.0µin (5.08µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 342-40-109-00-593000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 50POS 0.1 STACK SMD
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
XTAL OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN
DC DC CONVERTER 5V 100W