
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Pressure Clip |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2090 |
Current price of TR042551A000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 10P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 14P TOP ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 12P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 8POS TOP ENT 7.62MM PCB
TERM BLK 4POS SIDE ENT 7.5MM PCB
516 SERIES RACK & PANEL CONNECTO