
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 4 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Pitch: | 0.400" (10.16mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | - |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2010 |
Current price of HS1640810000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 7POS TOP ENT 3.81MM PCB
TERM BLK 16P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERM 508MMPS 35 DEG 18P 15A
CAP TANT POLY 33UF 20V 2917
TERM BLK 4POS 45DEG 10.16MM PCB
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
PPT2 MV 2V 1FS -55TO110 50PSIG