
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | YD |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1900 |
Current price of YD0501500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 1POS SIDE ENTRY PCB
TERM BLK 13P SIDE ENT 5.08MM PCB
DC DC CONVERTER 5V 30W
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB