
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB508 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of A-TB508-VJ23V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 4P SIDE ENTRY 10MM PCB
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
TVS DIODE 77.8V 125V 1.5KE
FAN 12VDC 140X51MM TACH/PWM
CIR BRKR MAG-HYDR
TERM BLK 23P TOP ENT 5.08MM PCB