SIT8920BM-13-33E-28.800000G
Description
XTAL OSC XO 28.8000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8920BM-13-33E-28.800000G PDF
Type Description
Series:SiT8920B
Type:XO (Standard)
Frequency:28.8 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)