VF20200C-E3/4W
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V ITO220
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
VF20200C-E3/4W PDF
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.6 V @ 10 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:150 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C