DA3X101J0L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 80V 150MA SC59-3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
DA3X101J0L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Diode Configuration:1 Pair Common Anode
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):80 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):150mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 100 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):3 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 80 V
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)