V15P15-M3/H
Description
DIODE SCHOTTKY 150V 15A TO277A
DataSheet
V15P15-M3/H PDF
Type Description
Series:eSMP®, TMBS®
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150 V
Current - Average Rectified (Io):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.08 V @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 µA @ 150 V
Supplier Device Package:TO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C