V35PW15HM3/I
Description
DIODE SCHOTTKY 150V 35A SLIMDPAK
DataSheet
V35PW15HM3/I PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150 V
Current - Average Rectified (Io):35A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.4 V @ 35 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:250 µA @ 150 V
Capacitance @ Vr, F:1620pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package:SlimDPAK
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C