BZB784-C11,115
Manufacturer
Nexperia
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 11V SOT323
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
BZB784-C11,115 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11 V
Tolerance:±5%
Power - Max:180 mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA