BZB84-C68,215
Manufacturer
Nexperia
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 68V SOT23
DataSheet
BZB84-C68,215 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):68 V
Tolerance:±5%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):240 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 47.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA