
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 33 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | - |
| Impedance (Max) (Zzt): | 200 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 nA @ 25.1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN1N4121UR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 22V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 43V DO213AA
DIODE ZENER 30V 3W AXIAL
FIXED IND 1.5UH 9.2A 16.5 MOHM
DIODE ZENER 33V DO213AA
CONN HEADER SMD 50POS 1.27MM
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H