
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 14.66 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 250 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 42 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 11 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-923 |
| Supplier Device Package: | SOD-923 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 | ||
| 16000 | ||
| 24000 | ||
| 56000 | ||
| 200000 |
Current price of NZ9F15VST5G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 11V 1W DO216
DIODE ZENER 75V 1W DO214AC
DIODE ZENER 14.66V 250MW SOD923
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD CRIMP
RSPE32-24044O7T99-TPPZ999HHSE2SX