
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 18 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 375 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 20 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50 nA @ 12.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | SOD-123F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of BZT52H-C18,115 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 12V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 2.4V 275MW SOT323
DIODE ZENER 43V 1W DO214AC
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
DIODE ZENER 18V 375MW SOD123F
CONN RCPT 50POS 0.05 GOLD PCB
ISOLATED / 40W/ VOUT:24