
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 68 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | - |
| Impedance (Max) (Zzt): | 240 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 nA @ 47.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 100 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of BZX384-B68Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 39V 3W DO216AA
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80
DIODE ZENER 51V 1.25W DO214AC
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ HCSL
DIODE ZENER 68V SOD323
HIGH PERF SNGL STAGE PWR LINE FI
STROBE 115MM 110V GREEN IP65