
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 4.5 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of 1SMA4738HM2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
DIODE ZENER 6V 200MW SOD323
XTAL OSC VCTCXO 12.0000MHZ
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 8.2V 1.25W DO214AC
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC