
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 17 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MMSZ5231C-E3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6V 200MW SOD323
DIODE ZENER 8.2V 5W SMBJ
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO213AA
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
CONN HEADER SMD 100POS 1.27MM
CONN SOCKET 31POS 0.1 GOLD PCB