
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 7 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 3.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of MMSZ5233BS-7-F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 8.2V 5W SMBJ
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO204AL
FIXED IND 22UH 700MA 235 MOHM
DIODE ZENER 6V 200MW SOD323
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
PIN HEADER, VERTICAL, THR, PCB,