
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERMITE® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 25 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 150 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 nA @ 19 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-216AA |
| Supplier Device Package: | DO-216 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1PMT4117E3/TR7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 3.6V 500MW MICROMELF
DIODE ZENER 10.3V 1W PMDS
DIODE ZENER 28V 1.5W DO204AL
FIXED IND 4.7UH 2.75A 85 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
DIODE ZENER 25V 1W DO216