
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.3 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 375 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | SOD-123F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of BZT52H-B4V3,115 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 22V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOT23
DIODE ZENER 4.3V 375MW SOD123F
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
MARKING TAG SET MT6 100 TAGS IMP
CONN BNC PLUG R/A PUSHON