
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.3 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 25 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5 V @ 100 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-35 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1N5988B TR PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 5.1V 3W DO214AC
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 10V 500MW DO219AC
CRYSTAL 19.2800MHZ 4PF SMD
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35
DC DC CONVERTER 5V 100W
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD