
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 10 V |
| Tolerance: | ±3% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 8 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200 nA @ 7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-219AC |
| Supplier Device Package: | DO-219AC (microSMF) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4500 | ||
| 9000 | ||
| 13500 | ||
| 31500 | ||
| 112500 |
Current price of PLZ10C-G3/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 51V 1W DO204AL
DIODE ZENER 22V 1W DO41
DIODE ZENER 56V 1W DO213AB
DIODE ZENER 10V 500MW DO219AC
FIXED IND 56UH 33MA 23 OHM SMD
CONN PLUG HSG MALE 39POS INLINE
DEKAFIX FW 8 MARKED 1-50 50/CD