
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/115 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 22 V |
| Tolerance: | ±1% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 23 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 16.7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-41 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN1N3028D-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 56V 1W DO213AB
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 22V 1W DO41
CONN SOCKET 50POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 72V 50W
J-PRO J-HOOK FOR 4.00" BUNDLE WI