
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 51 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 90 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 38.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of 1N4757AP/TR8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 22V 1W DO41
DIODE ZENER 56V 1W DO213AB
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
CAP 47 UF 20% 400 V
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
DIODE ZENER 51V 1W DO204AL
SPIRAL WRAP 3/8" X 100' BLACK