
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/437 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.3 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 18 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3 µA @ 1.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN1N5521CUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 10V 500MW DO219AC
DIODE ZENER 51V 1W DO204AL
DIODE ZENER 22V 1W DO41
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO213AA
DC DC CONVERTER 48V 600W
CONN RCPT HSG FMALE 10POS PNL MT
TERMINATION