
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2 µA @ 2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package: | ALF2 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 30000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 | ||
| 250000 |
Current price of NZX5V1D,133 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 30V 3W DO216AA
DIODE ZENER 90.5V 1W SUB SMA
DIODE ZENER 4.3V 310MW SOD323F
DIODE ZENER 5.1V 500MW ALF2
IC SWITCH QUAD SPST 8SOIC
LEVEL 17, SMT TRIPLE BALANCED MI
CONN HEADER SMD 6POS 2MM