MAZS1100ML
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 11V 150MW SSMINI2
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
MAZS1100ML PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11 V
Tolerance:±3%
Power - Max:150 mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA